Hrabra igra
Porazom od Njemačke mladi Zmajevi ostali bez šansi za EP
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je treći poraz u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo nakon što ju je večeras u Furthu s 1:0 savladala Njemačka.
13.10.2020. u 20:05

Domaća selekcija do pobjede je stigla zahvaljujući golom Lukasa Nmeche, o čijoj regularnosti bi se itekako moglo pričati, s obzirom da je sebi poziciju iz koje je postigao pogodak napravio nakon što je odgurnuo Amara Beganovića.

Vodstvu Njemačke prethodila je dobra situacija iz 11. minute kada je sa ivice šesnaesterca šutirao veznjak Bešiktaša Ajdin Hasić, iako je možda mogao uposliti Ermedina Demirovića.

U sličnoj situaciji nešto kasnije Hasić je pokušao uposliti Demirovića, no njemačka odbrana je osujetila taj pokušaj.

Ni u nastavku meča izabranici Slobodana Starčevića nisu bili u podređenom položaju.

Najbolju priliku na utakmici imali smo preko Demirovića 20 minuta prije kraja, ali je Lennart Grill dobrom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Vrijedi izdvojiti i pokušaj Jusufa Gazibegovića iz slobodnog udarca s lijeve strane, no ponovo je njemački čuvar mreže intervenisao. U nastaku akcije Demirović je šutirao glavom, ali premlako da bi ugrozio gol domaćina.

Posljednji meč kvalifikacija, rezultatski nebitan, mladi Zmajevi igraju 17. novembra protiv Belgije.