La Liga
Povratnik u elitu šokirao Real Madrid, Zidane na poluvremenu napravio pet izmjena
Povratnici u špansku La Ligu, fudbaleri Cadiza, priredili su veliko iznenađenje nakon što su u meču šestog kola slavili s 1:0 u gostima kod Real Madrida.
17.10.2020. u 20:42

Pobjednik u ovom susretu odlučen je golom u 16. minuti kada je Anthony Lozano pogodio poslije asistencije Alvara Negreda.

Kraljevi u nastavku meča i nisu imali mnogo velikih prilika za izjednačenje. Vrijedi spomenuti onu Varanea iz 40. i njegovog zemljaka Benzeme osma minuta prije kraja utakmice.

Zanimljivo da je Zinedine Zidan ne polurvremenu napravio čak četiri izmjene. U svlačionici su ostali Isco, Ramos, Modrić i Lucas, a priliku su dobili Valverde, Militao, Casemiro, i Asensio.

Uprkos činjenici da je na poluvremenu obavio pet izmjena, rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Cadiz nakon ove pobjede na drugom mjestu La Lige s deset bodova, koliko ima i prvoplasirani Real.