La Liga
Propao Koemanov plan: Valencia odnijela bod sa Nou Campa, Pjanić zaigrao u finišu
Barcelona i Valencia podijelili su bodove u susretu 14. kola španske La Lige koji je na Nou Camp završen rezultatom 2:2.
19.12.2020. u 18:13

Gosti su prvi stigli do prednosti kada je Diakhaby u 29. minuti nakon asistencije Solera matirao Ter Stegena.

VEZANI TEKST - Golman Valencije s koljena želio braniti penal Messiju, sudija mu nije dozvolio

Barcelona je uzvratila u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Gaya je u kaznenom prostoru srušio Griezmanna, a glavni sudija mu je pokazao crveni karton, te dosudio penal za Barcu. Ipak, nakon konsultacija VAR odlučio je kapitenu gostiju dati samo žuti karton.

Udarac s bijele tačke Lionela Messija odbranio je Domenech, koji je šut Argentinca želio braniti na koljenima, no sudija mu to nije dozvolio. Čuvar mreže je uspio zaustaviti udarac prve zvijezde katalonskog tima, no nije imao mnogo razloga za radost jer je Messi u nastavku akcije loptu glavom pospremio u njegov gol.

Sedam minuta igre u nastavku Barceloni je bilo dovoljno za preokret,a strijelac je bio Araujo.

No, to nije bilo sve. U 69. minuti Gaya, kojem je poništen crveni karton, asistirao je Gomezu za 2:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić priliku je dobio u samom finišu utakmice kada je u 86. minuti zamijenio Pedrija.

Remi protiv Valencije srušio je plan Ronalda Koemana koji je nedavno rekao da želio sve pobjede do kraja godine.

Čini se da će Nizozemac morati planirati iznova, a možda u nove planove uvrsti i malo više minutaže za bh. reprezentativca.

Golove sa utakmice Barcelona - Valencia pogledajte OVDJE.

Ranije danas Atletico je s 3:1 savladao Elche, uz dva gola Luisa Suareza.

Pogotke sa susreta Atletico - Elche pogledajte OVDJE.