Euroliga
Real Madrid nadoknadio ogroman zaostatak i promašio šut za pobjedu protiv Barce, Musa ispod svog nivoa
Košarkaši Barcelone su u drugom kolu Eurolige u El Clasicu savladali Real Madrid.
13.10.2022. u 22:27

Barcelona je protiv ljutog rivala slavila rezultatom 75:73 (24:15, 16:15, 23:22, 12:21)

Katalonci niti jednom tokom meča nisu dopustila Realu vodstvo.

Domaći tim je u posljednjoj četvrtini imao i 17 poena prednosti (69:52) i u tim momentima Barca je držala lekciju Kraljevima. Činilo se da će Barca upisati laganu pobjedu, ali se prednost u završnici istopila.

Real je 35 sekundi do kraja došao na minus četiri (75:71), a na minus dva 15 sekundi prije kraja (75:73), a potom i imao šut za za pobjedu, ali Sergio Llul je bio neprecizan za tri poena.

Džanan Musa je ubacio pet poena za gotovo 20 minuta provedenih na parketu. Musa je za dva peona šutirao dva od tri, pogodio je i jednog slobodno bacanje, te promašio jedan šut za tri poena.

Sertac Sanli je u pobjedničkoj ekipi postigao 14, Jan Vesely 13, a Tomas Satoransky 12 poena.

Kod Kraljeva je Gabriel Deck brojao do 21, a dvocifren je bio još Petr Cornelie sa 12 poena.

Ranije je Panathinaikos u Beogradu rezultatom 75:77 porazio Crvenu zvezdu, dok je Monaco nakon produžetaka srušio Anadolu Efes rezultatom 95:92.