Yellow Cup
Rukometni Zmajevi ubjedljivo poraženi u prvoj provjeri pred EURO
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo koje je na raspredu za nešto više od sedam dana.
04.01.2024. u 21:57

Bolja od izabranika Irfana Smajlagića u prvom kolu Yellow Cupa u Švicarskoj bila je selekcija Argentine rezultatom 32:23.

Argentinci su bolje otvorili susret, imali i dva gola prednosti. Međutim nakon toga se igralo gol za gol.

Prvo poluvrijeme je pripalo Argentini koja je na pauzu otišla sa golom viška (15:14).

Argentinci su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te stekli veliku prednosti koja je do kraja meča rasla.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bili su Marko Panić i Luka Perić sa po četiri gola.

S druge strane, Francisco Lombardi je vodio Argentince do pobjede sa šest golova.

Inače, nešto ranije selekcija Švicarske je u duelu prvog kola pobijedila Rumuniju sa 37:31.

BiH sutra od 20:15 sati igra protiv Švicarske, dok Zmajeve u subotu od 14 sati očekuje meč protiv Rumunije.

Poslije učešća na ovom turniru, izabranici Irfana Smajlagića otputovat će u njemački Mannheim, gdje će čekati mečeve grupe E Evropskog prvenstva.