Kvalifikacije za SP
Senzacija u Skenderiji: Zmajevi nakon dva produžetka srušili Francusku
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Skenderiji je senzacionalno pobijedila Francusku u drugom kolu završne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
27.08.2022. u 22:33

Tim Adisa Bećiragića trijumfovao je poslije dva produžetka u sarajevskoj dvorani Skenderija rezultatom 96:90.

Zmajevi su kontrolisali cijeli meč, izuzev druge četvrtine koja je pripala gostima 10:32.

Nevjerovatna je bila serija u trećoj dionici igre u kojoj Francuzi nisu uspjeli postići poene osam minuta, a BiH je u tom periodu postigla 20.

Duel u Skenderiji poslije 40 minuta igre okončan je bez pobjednika 76:76. Imali su Zmajevi napad kod rezultata 76:74, izgubili loptu, poentirao je Fouriner je i odveo meč u produžetke.

Nakon prvog produžetka bilo je 83:83, u drugom je Roberson postigao pet, Kamenjaš dva izuzetno važna poena i BiH je prvi put u svojoj historiji savladala Francusku.

Izuzetno bitna pobjeda, posebno zbog razloga što već 1. septembra počinje Eurobasket.

Jusuf Nurkić postigao je 21 poen iako nije igrao veći dio produžetaka, Roberson je brojao do 18, Musa do 17...