Liga prvaka
Sin francuske legende namučio Real, Kraljevi izbjegli blamažu
Real Madrid izbjegao je drugi vezani poraz u grupnoj fazi Lige prvaka.
27.10.2020. u 22:54

Kraljevi su u drugom kolu grupe B remizirali u Njemačkoj protiv Borussije Monchengladbach rezultatom 2:2.

Domaćin je imao dva gola prednost zahvaljujući golovima Marcusa Thurama. Sin francuske legende Liliana Thurama dva puta je matirao Thibauta Courtoisa. Prvi put u 33., a drugi put u 58. minuti utakmice.

Španski tim smanjio je zaostatak preko Benzeme u 87. minuti, da bi konačan ishod postavio Casemiro u trećoj minuti nadoknade.

Pogotke iz Njemačke možete vidjeti OVDJE.

Atletico Madrid je u grupi A na svom travnjaku pobijedio Salzburg sa 3:2. Ranije je u sklopu ove grupe Bayern slavio protiv Lokomotiva u Moskvi sa 2:1.

VEZANI TEKST - Kimmich nije dozvolio iznenađenje u hladnoj Moskvi, novi remi Intera

Sjajan meč u grupi D odigrali su Atalanta i Ajax. Završeno je 2:2, a nizozemski predstavnik prokockao je dva gola prednosti. Liverpool je u ovoj grupi uknjižio drugi trijumf. Redsi su na Anfield Roadu sa 2:0 savladali Midtjylland.

Manchester City je u grupi C pregazio Marseille sa 3:0, dok je Porto bio siguran protiv Olympiakosa na domaćem terenu (2:0).