Divljački gest
Sin francuske legende pljunuo protivnika u lice, očekuje ga žestoka kazna
Hoffenheim je nakon preokreta trijumfovao u gostima kod Borussije M'gladbach s 2:1 u meču 13. kola Bundeslige.
19.12.2020. u 20:56

Utakmicu u kojoj je domaći sastav poveo u 34. minuti golom Larsa Stindla s bijele tačke, a gosti izjednačili preko Andreja Kramarića, obilježilo je krajnje nesportsko ponašanje mladog napadača domaće ekipe Marcusa Thurama.

Sin legendarnog francuskog reprezentativca Liliana Thurama nakon jednog duela našao se licem u lice sa Stefanom Poschom i tom je prilikom pljunuo protivnika u lice.

Divljačko ponašanje, kakvom nije mjesto na fudbalskim terenima promaklo je glavnom sudiji, ali ne i njegovim kolegama u VAR sobi, pa je Thuram nakon pregleda snimka dobio crveni karton.

Sigurno je da fudbalera Borussije M'gladbach, koji je isključen u 79. minuti, očekuje žestoka kazna, bez koje je nedavno prošao njegov timski kolega Christoph Kramer, kojem nije dokazano da je namjerno pljunuo u pravcu Sebastiana Rodea, fudbalera Eintrach Frankfurta.

Da stvar bude gora pod Borussiju, Ryan Sessegnon je u 86. minuti pogodio za totalni preokret i pobjedu gostiju iz Sinsheima.