Sloga nadomak opstanka
Šokantan poraz Tuzla Cityja, Tušanj ponovo sretan Dobojlijama
Stadion Tušanj ponovo je bio sretan za dobojsku Slogu.
06.05.2023. u 18:51

Nakon pobjede nad Slobodom prije tri kola, tim Vlade Jagodića na istom stadionu je savladao Tuzla City rezultatom 2:1 i došao nadomak opstanka tri kola prije kraja prvenstva.

Tuzla City je bolje krenuo u duel, a u 12. minuti domaćin je poveo autogolom Milanovića. Igrač Sloge je zatresao vlastitu mrežu poslije ubacivanja Mehidića.

Sloga je izjednačila preko Krstovskog u 23. minuti.

Rezultat se nije mijenjao do 85. minute, a onda je Sloga postigla i drugi gol. Strijelac je bio Luka Kulenović, napadač koji je imao odličnu jesen, ali je zbog povrede bio dugo van stroja, a u svom prvom nastupu ove godine osigurao je svom timu važna tri boda, možda vrijedna opstanka u eliti.

Sloga sada ima 34 boda i sedma je na tabeli, Tuzla City je osmi sa tri boda manje.