Reprezentativac BiH
Tatar debitovao za svoj novi tim, Abha poražena na domaćem terenu
Reprezentativac Bosne i Hercegovine i bivši fudbaler Sarajeva Benjamin Tatar danas je debitovao za svoj novi tim, saudijski Abha Club.
17.02.2021. u 16:17

Tatar je priliku za igru dobio u 65. minuti, kada je njegova ekipa gubila od Al Batina s 2:1, a na kraju se susret 19. kola saudijske Premier lige završio upravo ovim rezultatom.

Gosti su poveli u 26. minuti preko Abreua, da bi Stranberg izjednačio šest minuta prije kraja prvog poluvremena. Prednost gostima vratio je Al Shamlan u 50. minuti susreta.

Domaćin je u 82. minuti uspio postići gol za izjednačenje, no on je poništen zbog ofsajd pozicije.

Vrijedi napomenuti da je Tatar u 71. minuti zaradio i javnu opomenu, a njegov tim se poslije 19 odigranih mečeva nalazi na desetoj poziciji sa 24 boda, dok je Al Batin nakon današnje pobjede na 11. mjestu s bodom manje.