PLBiH
Tuzla City zadržao lidersku poziciju, Rudar nije uspio "naplatiti" dobru igru
Fudbaleri Tuzla Cityja su u jednoj odličnoj utakmici s 3:2 savladali ekipu Rudar Prijedora.
28.08.2021. u 20:51

U prvih pola sata utakmice na teškom travnjaku stadiona Tušanj nije viđeno mnogo toga zanimljivog. Ipak, u posljednjih 15 minuta prvog dijela bilo bilo je izuzetno uzbuljivo i zanimljivo.

Ekipa Husrefa Musemića, koji zbog suspenzije nije sjedio na klupi u današnjem susretu već na tribinama, povela je u 30. minuti. Mišić je lijepo uposlio Doffa koji matira Šćekića.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Mišić je ovoga puta bio strijelac, nakon što je Mešinović prethodno pogodio stativu.

I u 37. minuti Mišić se upisao u strijelce, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Dvije minute prije kraja Šukilović je glavom odlično uposlio Džafića, koji je sa svega par metara promašio gol.

Kazna za Džafićev promašaj stigla je samo nekoliko trenutaka poslije kada je u 44. minuti Jakupović smanjio prednost tuzlanskog sastava.

I u nastavku smo gledali dosta dinamičnu utakmicu, s nekoliko dobrih prilika.

Prvu dobru šansu u drugom poluvremenu imao je Rudar preko Santosa u 50. minuti, a osam minuta poslije i Krpić je bio u dobroj prilici, no nije završilo onako kako je napadač Tuzla Cityja želio.

U 65. minuti Prijedorčani su anulirali prednost domaćina preko Dojčinovića.

Isti igrač imao je i odličnu priliku u 78. minuti da napravi totalni preokret, no Fejzić je odbranio.

Petu ovosezonsku pobjedu svom timu donio je rezervista Mirzad Mehanović golom u 89. minuti, mada je već u narednoj minuti Santos imao dobru šansu koju je odbranio Fejzić.

Tuzlaci nakon reprezentativne pauze gostuju u Bijeljini kod Radnika, dok će Rudar biti domaćin drugom novajliji u PLBiH, ekipi Posušja.