Minimalna pobjeda
Uspješan test pred derbi: Željo nadigrao Široki Brijeg
U posljednjem pripremnom susretu pred nastavak sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine fudbaleri Željezničara na Grbavici su s 1:0 savladali ekipu Širokog Brijega.
21.02.2021. u 16:56

Plavi su utakmicu počeli u sastavu: Fejzić, Stevanović, Miletić, Kosorić, Šehić, Čeliković, Bojo, Mujezinović, Bekrić, Zec i Juričić.

Na početku utakmice Željo je imao dvije velike prilike Samira Bekrića i Ermina Zeca, ali udarac Bekrića zaustavila je prečka, a pokušaj Zeca otišao je pored gola.

Izuzev pomenutih prilika drugih ozbiljnijih situacija, ali su mreže ostale mirovati.

U nastavku je Osim napravio određe rokade u timu, a ptiliku su dobili Alispahić, Štilić, Veselinović i Lendrić.

Upravo je pogodak Alispahića iz 56. minute odlučio pobjednika, pa će Osimovi izabranici gradski derbi dočekati u dobrom raspoloženju.