Hercegovački duel
Velež na reprezentativnu pauzu odlazi s tri pobjede
Fudbaleri Veleža upisali su treći ovosezonski trijumf nakon što su u utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine s 2:1 savladali Leotar.
28.08.2021. u 22:49

Bolju u igru u prvom poluvremenu izabranici Feđe Dudića krunisali su u 20. minuti kada je Samir Radovac pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije Ovčina je udvostručio prednost Rođenih, što je bio i konačan rezultat prvom dijela susreta na stadionu "Rođeni".

VEZANI TEKST - Red Army u "obračunu" s klupskim rukovodstvom?

Poslije devet minuta igre u nastavku Asmir Zec je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćin poslije kornera i smanjio zaostatak Trebinjaca na 2:1.

Bilo je do kraja meča prilika na obje strane, no rezultat se nije mijenjao.

Veležu će dobro doći reprezentativna pauza kako bi se igrači osvježili na pravi način od ubitačnog ritma u kojem su bili tokom učešća u kvalifikacijama Konferencijske lige, a sigurno će pauza koristiti i izabranicima Branislava Krunića da konsoliduju svoje redove.

Rođeni nakon reprezentativne pauze dočekuju Sarajevo, dok će Leotar biti domaćin Zrinjskom.