Gol i asistencija
Višća arhitekt pobjede Bašakšehira nad Manchester Unitedom
Fudbaleri istanbulskog Bašakšehira upisali su prvu pobjedu u Ligi prvaka ikada, i to nakon što su večeras na svom terenu s 2:1 savladali veliki Manchester Uniteda.
04.11.2020. u 20:47

VEZANI TEKST - Edin Višća veliki jubilej proslavio protiv Manchester Uniteda, pa zabio za 2:0

Glavni kreator pobjede aktuelnih prvaka Turske bio je fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća.

Zmaj je u 13. minuti jubilarnom 100. asistencijom u dresu Sova "počastio" Demba Ba za prvi gol turskoh tima u Ligi prvaka, a zatim se i sam upisao u strijelce pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Martial je u 43. minuti smanjio na 2:1, ali se rezultat u nastavku susreta nije mijenjao, pa je Bašakšehir upisao prvu pobjedu u evropskoj eliti.

U susretu koji je počeo u isto vrijeme kao i meč u Istanbulu bodove su podijelili Zenit i Lazio.