Kreirao preokret
Zaslužio je desetku: Kako je ocijenjen Džeko za nastup protiv Sassuola?
Edin Džeko odigrao je još jednu odličnu utakmicu u dresu Intera.
02.10.2021. u 22:57

On je bio ključni čovjek Interovog preokreta na gostovanju kod Sassuola. Aktuelni prvak Italije slavio je 2:1.

Džeko je zamijenio Correau u 57. minuti i već u narednoj minuti pogodio je za izjednačenje.

Dvadeset minuta kasnije Dijamant je pobjegao odbrani Sassuola, golman domaćih srušio ga u šesnaestercu, a sudija pokazao na penal. Sa bijele tačke pogodio je Martinez i postavio konačan rezultat.

Džeko je za 33 minute provedene na travnjaku uspio ući na listu najbolje ocijenjenih igrača Intera. Od portala Sofascore dobio je ocjenu 7.8. U timu Simonea Inzaghija bolje je prošao golman Samir Handanović koji je za nastup nagrađen ocjenom 8.3.

Bh. napadač je za učinjeno na terenu svakako zaslužio čistu desetku.

Džeko je u prvih sedam kola postigao šest golova i trenutno dijeli prvo mjesto na listi strijelaca Serie A s Cirom Immobileom.