Pripremni meč
Željezničar izgubio od Međugorja!
Fudbaleri Željezničara ponovo su razočarali armniju svojih navijača.
17.01.2024. u 18:45

Plavi su danas poraženi u Međugorju od istoimenog tima u sklopu pripreme za proljetni dio sezone. Ekipa koja igra treći rang bh. fudbala slavila je sa 2:1.

Već u 17. sekundi domaći su poveli golom Bencuna nakon velike greške zadnje linije tima sa Grbavice.

Željo je nakon toga preuzeo inicijativu, stvarao prilike, ali nije uspio zatresti mrežu domaćeg gola.

Međugorje je uduplalo prednost sredinom drugog poluvremena kada je pogodio Belmin Obradović, a konačnih 1:2 postavio je Babaluk u 74. minuti.

Za Želju su u prvom poluvremenu igrali: Muftić, Ovčina, Galić, Cocalić, Radinović, Karić, Drljo, Štilić, Fočo, Amoah i Krpić. U drugom su nastupili još: Mulalić, Radaković, Dubačkić, Zubanović, Gasal, Biber, Šemdin, Turanjanin, Babaluk, Drina, Efendić i Mekić.

Plavi sa Grbavice uz Zvijezdu 09 jedina su ekipa bez pobjede i bez osvojenog boda na gostovanju u prvom dijelu sezone PLBiH. Kriza će očito prenijela i na pripremne utakmice.