Prijateljski meč
Željezničar u generalci savladao Velež sa 8:2
Fudbaleri Željezničara ostvarili su ubjedljivu pobjedu u generalci pred nastavak proljetnog dijela sezone.
10.02.2024. u 13:12

VEZANI TEKST - Željo raspucan, glavobolja za Brunu Akrapovića: Povrijedio se Bismark Charles

Plavi su sa 8:2 savladali Velež iz Nevesinja, ekipu koja se takmiči u Prvoj ligi RS-a.

Tim sa Grbavice poveo je u 9. minuti golom Cocalić, a do kraja poluvremena dva gola postigao je rezervista Amoah (zamijenio povrijeđenog Bismakra Charlesa), a jedan Hiroš. S druge strane za Velež je pogodio Drašković.

U nastavku meča Željo nije "skidao papučicu sa gasa". Drljo, Krpić i Boljević najavili su katastrofu Veleža, a strijelac za 7:2 bio je ponovo Drašković.

U 85. minuti u listu strijelaca upisao se i Pavić koji je pogodio za 8:2.

Željezničar će na startu proljetnog dijela sezone naredne subote ugostiti Zrinjski (16 sati).