Golijada na Grbavici
Željo u prvom pripremnom meču preokrenuo protiv Veleža
U prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu fudbaleri Željezničara savladali su Velež s 3:2.
01.07.2020. u 20:37

Susret čiji je početak bio planiran za 18.30 sati počeo je nekih 15-20 minuta kasnije zbog visoke temperature.

Fudbaleri Veleža poveli su u 12. minuti susreta, a strijelac za ekipu Feđe Dudića bio je Obren Cvijanović. On je majstorskim udarcem sa nekih 20ak metara matirao Filipa Erića na golu Plavih.

Mogao je Cvijanović u 28. minuti udvostručiti prednost gostiju, novo ovoga puta je golman Željezničara odbranio njegov udarac.

Sve do 32. minute Mostarci su imali prednost, a onda je nakon jednog kornera šutirao Luka Juričić a loptu u vlastitu mrežu skrenuo jedan od fudbalera Rođenih.

Nepunih deset minuta prije kraja prvog dijela Mostarci su imali još jednu izglednu situaciju u kojoj se nisu najbolje snašli pred golom Plavih.

Početkom drugog poluvremena Mladen Veselinović je šutirao direktno u golmana Veleža.

Do nove prednosti gosti iz Mostara stigli su u 59. minuti kada je poslije greške Siniše Stevanovića sa same ivice šesnaesterca ponovo pogodio Cvijanović.

Blizu izjednačenja bio je Semir Štilić, no čuvar mreže je lijepom paradom sačuvao svoju mrežu.

Kako se bližio kraj susreta izabranici Amara Osima kao da su došli do zraka.

Sedam minuta prije kraja utakimice Mehmed Alispahić je pogodio za 2:2, da bi samo tri minute kasnije Ivan Lendrić s bijele tačke postavio konačnih 3:2.