EHF EURO 2022
Zmajevi se porazom od Španije oprostili od Evropskog prvenstva
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španije rezultatom 28:24 u susretu trećeg kola Evropskog prvenstva u grupu E.
17.01.2022. u 19:30

Zmajevi su odlično otvorili susret. Naši momci su poveli sa 1:0. Igralo se gol za gol, a kod rezultata 11:9 i 12:10 Zmajevi su imali napade za plus tri. Španci su u 27. minuti iz sedmerca sa igračem više došli do izjednačenja (12:12).

Do poluvremena su Zmajevi preko Karačića i Hercega otišli na plus dva rezultatom 14:12, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Izabranici Ivice Obrvana su odlično otvorili i drugo poluvrijeme. U 32. minuti naša reprezentacija je imala tri gola prednosti 15:12. Karačić i Perić su bili nerješiva enigma za odbranu Španije. Igralo se gol za gol. U 40. minut Španci su bili blizu izjednačenja, međutim večeras fenomenalni Burić brani.

U 43. minuti preko Hercega su naši momci ponovo došli na tri gola prednosti. Španci su se brzo vratili u igru, te su sa tri brza pogotka došli do izjednačenja 20:20. U 50. minuti Španci su došli do vodstva. U 52. minuti serijom 4:0 Španci dolaze do 25:22.

Do kraja susreta Zmajevi nisu mogli stići rezultat, te je Španija odnijela pobjedu.