Super liga
Zmajevi u Konyi deklasirali Bešiktaš, Milošević asistent
Fudbaleri Konyasopora u meču trećeg kola turske Super lige deklasirali su Bešiktaš s visokih 4:1 i tako zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu.
27.09.2020. u 17:02

Ekipa za koju su od prve minute zaigrali Ibrahim Šehić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević povela je u 28. minuti pogotkom Shengelie, što je bio i jedini pogodak u prvih 45 minuta.

U nastavku domaćini su u 63. minuti udvostručili prednost. Kravets je bio strijelac poslije asistencije Miloševića.

Shengelia je u 78. minuti povisio na 3:0, da bi Kravets udarcem s bijele tačke donio četiri gola predosti.

Svega nekoliko minuta prvog golmana bh. reprezentacije dijelilo je od drugog ovosezonskog clean-sheeta, ali je Tore u prvoj minuti sudijske nadoknade ublažio ionako težak poraz Bešiktaša.

Deni Milošević je igrao do 66, a Amir Hadžiahmetović do 87. minute, dok je mladi Ajdin Hasić zaigrao u finišu meča za Bešiktaš. U 84. minuti zamijenio je Boyda.

Golove s utakmice Konyaspor - Bešiktaš pogledajte OVDJE.