Drugi put sa dnevnog reda sjednice Gradskog vijeća Sarajeva povučen je Prijedlog Odluke o usvajanju Regulacionog plana "Kvadrant C - Marijin Dvor".
Ovu tačku sa dnevnog reda sa današnje sjednice opet je povukao Samir Avdić gradonačelnik Sarajeva bez obrazloženja.
Kerim Balić, gradski vijećnik SDA kaže da je riječ o pravom cirkusu.
- Prvi put kada je na jednoj od prošlih sjednica ovaj prijedlog povučen imali smo obrazloženje da je to zbog Univerziteta u Sarajevu i njihovih stavova i primjedbi, a danas građani, a ni mi vijćenici nismo dobili nikakav odgovor. Sramota - rekao je Balić.
Prije početka sjednice predsjedavajući Gradskog vijeća Sarajeva Alen Girt je kazao da je cilj da se principi urbanističkog plana ispoštuju.
- Zato što smatramo da su nam na sjednici, kada je pričano o urbanističkom planu, rečene dvije stvari. Zavod za planiranje je rekao da se uvode norme i mi želimo da te norme odmah počnu da djeluju.
Na opasku opozicije da se urbanistički plan donsi navrat-nanos, nama je jasno rečeno da se na njemu radi 10 godina. Znači da su to ozbiljne studije. Te same studije sadrže u sebi koeficijente - rekao je Girt.