Skandal u Yerevanu
Armenci uvrijedili Kosovo: Prvo im zastavu okrenuli naopako, a na poluvremenu i prelijepili
Autor: Faktor
24.03.2024. u 20:51
Fudbalska reprezentacija Kosova svaladala je u petak Armeniju u prijateljskoj utakmici odigranoj u Yerevanu.
Gosti su slavili sa 1:0, a gol odluke postigao je Milot Rashica. No slavlje nije dugo trajalo jer su se domaćini potrudili da ih razljute zbog poteza u vezi sa zastavom Kosova.
Kao što smo pisali, Armenci su na teren istrčali sa pogrešno okrenutom zastavom na dresu.
A onda je novi šok uslijedio na početku drugog poluvremena kada su reprezentativci Armenije na teren izašli sa naljepnicom crvene boje koja je prekrila zastavu Kosova.
Armenci ne priznaju Kosovo kao državu, a kosovski mediji se pitaju da li su namjerno napravili problem sa zastavom ili je to gaf proizvođača sportske opreme. Procijenite sami.