Prva liga FBiH
Budućnost se primakla Slobodi, Tomislav ponovo neporažen
Četiri utakmice petog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrane su danas.
09.09.2023. u 18:40

Budućnost je u Banovićima rezultatom 1:0 savladala Rudar Kakanj. Banovićani su upisali treću ovosezonsku pobjedu, a Kakanjci treći poraz.

Pogodak odluke u Banovićima postigao je Dženis Huseinspahić u 53. minuti.

Goražde se okliznulo pred svojim navijačima i remiziralo protiv Tomislava rezultatom 1:1. Goražde je povelo u 22. minuti golom Denina Jamakovića, a gostima je bod donio Petar Banović u 77. minuti. Tomislav je možda i najprijatnije iznenađenje na startu sezone u drugom rangu bh. fudbala.

Do domaćih pobjeda došli su Gradina protiv Jedinstva rezultatom 2:0 (Muhamed Salanović 80', Alen Čamdžić 85'), kao i Radnik iz Hadžića protiv TOŠK-a (1:0, Amin Alagić 65').

Sutra igraju Zvijezda - Sloboda (MY TV), Stupčanica - Simm Bau, Mladost - Bratstvo i Gornji Rahić - Čelik. Svi mečevi zakazani su za 16.30 sati.

Tabelu predvodi Sloboda sa 12 bodova, slijedi Budućnost sa 10, a po osam bodova osvojili su Tomislav, Čelik i Goražde.