NK Čelik nema namjeru ući nespreman u povratničku sezonu u Premijer ligu pošto je danas predstavljeno još jedno pojačanje.
Nakon što su ranije ove sedmice doveli Andresa Mahenada i Halida Šabanovića, Zeničani su danas predstavili još jedno pojačanje.
Novi član Crveno-crnih postao je Samy Faraj koji je prošlu sezonu proveo u Radniku iz Bijeljine te sa sobom donosi određeno iskustvo.
Alžirac rođen u Francuskoj je u takmičarskoj godini 2025/26 upisao 19 nastupa uz jedan gol i četiri asistencije u Premijer ligi.
Ranije je igrao za Sochaux, zatim grčki Asteras, a Čelik je ovom 24-godišnjem krilnom fudbaleru nova stanica u karijeri.