Poljska deklasirala izabranike Admira Raščića
Česi su do trijumfa protiv Bjelorusa stigli golom u 92. minuti
Autor: Faktor
20.03.2024. u 15:58
Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz na startu elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Izabranici selektora Admira Raščića u Etno selo Stanišići poraženi su od Poljske sa 1:4.
Već u prvoj minuti Poljake je u vodstvo doveo Dziewiatowski, a izjednačio je Pejić u 32.
Do kraja poluvremena gosti stižu do novog vodstva, a strijelac je Izunwanne u 40. minuti.
U finišu meča Poljaci stižu do još dva gola, a strijelac je bio Adkonis u 76. i 85. minuti.
Drugi meč naše grupe između Bjelorusije i Češke završen je trijumfom Čeha koji su do pobjednosnog gola stigli u 92. minuti.
Bh. kadeti će u drugom meču (23. marta) u Ugljeviku igrati protiv Češke (14 sati), a 26. marta će igrati sa Bjelorusijom.
Plasman na Evropsko prvenstvo izborit će osam pobjednika i grupa i sedam najboljih drugoplasiranih reprezentacija iz osam kvalifikacionih grupa.