Pripremni mečevi
Poljska savladala Tursku, navijači strepe zbog Lewandowskog, Nizozemska nezaustavljiva
AUTOR: Faktor
10.06.2024. u 22:52
Fudbalska reprezentacija Poljske savladala je Tursku sa 2:1 u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.
No rezultat je pao u drugi plan, a navijači Poljske strepe zbog problema sa povredom koju ima kapiten ove reprezentacije Robert Lewandowski. Napadač Barcelone teren je napustio u 32. minuti, a nešto ranije zbog povrede je kod Poljaka igru napustio i Swiderski.
Upravo su njih dvojica režirali vodeći gol za Poljsku. Lewandowski je asistirao, a Swiderski pogodio za 1:0.
Izjednačio je Yilmaz u 77. minuti, a za konačnih 2:1 pogodio je Zalewski u 90. minuti.
Nizozemska je nastavila sa sjajnim igrama u sklopu priprema za EURO, a večeras je sa 4:0 savladala Island. Strijelci su bili Simons (23), Van Dijk (49), Malen (79) i Weghorst (90).