Liga prvaka
Prvak Luksemburga neporažen kod Slovana, neizvjesno ko će na megdan Mostarcima
Slovan iz Slovačke i Swift Hesperange iz Luksemburga odigrali su 1:1 u meču prvog pretkola Lige evropskih prvaka.
12.07.2023. u 22:36

Odluka o ekipi koja će proći u drugo pretkolo i eventualni izaći na megdan mostarskom Zrinjskom (Plemići u prvom meču u Armeniji savladali Urartu sa 1:0) past će u revanšu koji se igra za sedam dana u Luksemburgu.

Gosti su večeras u Bratislavi poveli u 22. minuti golom Stolza sa bijele tačke (jedanaesterac dosuđen nakon konsultacija sa VAR-om). Ipak, domaći se brzo vraćaju u život, a Weiss u 25. izjednačuje na 1:1.

U šestoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela direktan crveni karton dobio je Juraj Kucka, koji je ugizao protivničkog igrača.

Sa igračem manje domaći su se se branili, dok gosti nisu imali ideje kako da dođu do pobjedonosnog gola.

Bez pobjednika je završen i duel Astana - Dinamo Tbilisi (1:1), dok je Hacken sa uvjerljivih 3:1 savladao TNS (Vels).

Farul je sa 1:0 savladao Sheriff, a poraženi iz ovog duela u Konferencijskoj ligi ide na megdan poraženom iz duela Zrinjski - Urartu.