Premiership
Remi Liverpoola i Manchester Cityja, nastavljena žestoka borba za titulu
Liverpool i Manchester City odigrali su 1:1 u 28. kolu Premier lige. Ovim remijem Arsenal je ostao na prvom mjestu u ligi zbog najbolje gol-razlike.
Faktor
10.03.2024. u 19:25
Manchester City je poveo u 23. minuti golom Johna Stonesa na asistenciju Kevina De Bruynea.
Liverpool je izjednačio u 50. minuti golom Alexisa Mac Allistera iz jedanaesterca. Ederson je skrivio taj penal tako što je srušio Darwina Nuneza, za što je dobio žuti karton.
Oba tima imala su po nekoliko prilika za pobjedu, no istaknuli su se nepreciznošću poput Luisa Diaza. Kolumbijski ofenzivac u 63. minuti promašio je cijeli gol iz dobre situacije i propustio Liverpoolu donijeti preokret.
U 74. minuti Phil Foden pogodio je stativu, a Jeremy Doku u 89. minuti pogodio je prečku Liverpoolovog gola.
Isto bodova (po 64) kao Arsenal ima i Liverpool uz lošiju gol-razliku, a City je treći sa bodom manje.