open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Zmaj seli u Primeru?
Ronaldov klub želi Sameda Baždara, u igri i Sevilla
AUTOR: Faktor
19.12.2024. u 16:00
get url
text
Samed Baždar
Samed Baždar
Samed Baždar, novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine, nalazi se na radaru nekoliko španskih klubova. Mediji na Pirinejima tvrde da su posebno zagrijani Sevilla i Valladolid.
Baždar trenutno nastupa za Zaragozu u drugoj španskoj ligi. Ugovorom je vezan do 2029. godine, a izlazna klauzula ovisi od toga da li će Zaragoza izboriti plasman u Primeru ili će ostati u drugom rangu.
Pod uvjetom da se Zaragoza ne plasira u Primeru, klub će teško zadržati napadača.
Valladolid, koji je u većinskom vlasništvu legendarnog Brazilca Ronalda, razmišlja o potpisu golgetera, ali pod uvjetom da izbori opstanak, dok Sevilla u Baždaru vidi zalog za budućnost, a eventualnim dovođenjem 20-godišnjeg napadača potvrdili bi svoju lidersku poziciju na drugoligaškom tržištu transfera.
Baždar je ove sezone postigao četiri gola i tri namjestio.
U Zaragozu je stigao tokom ljeta 2024. godine u transferu iz Partizana. Novopazarac je nedavno promijenio sportsko državljanstvo i odlučio nastupati za Zmajeve, umjesto Srbije čije je boje branio ranije.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.