Prvi međusobni duel
TOK UTAKMICE/ Engleska - BiH 3:0
AUTOR: Faktor
03.06.2024. u 20:33
Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Bosnu i Hercegovinu u prijateljskom okršaju na St James' Parku u Newcastleu rezultatom 3:0.
Englezi su golove postigli u posljednjih pola sata igre i tako pokvarili debi Sergeja Barbareza na klupi Zmajeva.
Sastav BiH: Vasilj, Ahmedhodžić, Radeljić, Katić, Bičakčić, Gazibegović, Tahirović, Šarić, Hajradinović, Gigović i Demirović.
Sastavi timova
Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
_________________________
Kraj utakmice. Ubjedljiva pobjeda Engleza.
90. minut: Četiri minute nadoknade.
89. minut: GOOOOOL. Još jedna lopta u mreži BiH, Kane je strijelac.
85. minut: GOOOOOL. Engleska vodi 2:0. Arnold je pogodio poslije asistencije Grealisha.
82. minut: Još dvije izmjene u timu BiH. Burnić i Muharemović su na terenu, izašli su Gigović i Ahmedhodžić.
74. minut: Trostruka izmjena kod BiH. Izašli su Demirović, Bičakčić i Radeljić, a u igri su Tabaković, Hadžikadunić i Mujakić.
72. minut: Engleska nastavlja s napadima, Kane je šutirao sa distance, Vasilj odbio u korner.
64. minut: Žuti karton za Gazibegovića.
63. minut: Huseinbašić mijenja Šarića. Još jedan debitant u reprezentaciji BiH.
60. minut: GOOOOL. Palmer je precizan sa 11 metara. Vasilj je bio blizu, lopta je završila u mreži.
59. minut: Penal za Englesku, žuti karton Tahiroviću.
58. minut: Provjerava se situacija iz šesnaesterca BiH. Tahirović je poslije kornera povlačio Konsu za dres. Sudija će pogledati snimak.
53. minut: Pritisak Engleske.
46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.
Završeno je prvo poluvrijeme. Bez pogodaka na St James' Parku.
45. minut: 60 sekundi dodatnog vremena.
41. minut: Hajradinović je šutirao, lopta se od bloka odbila u korner.
35. minut: Deset minuta do odlaska na odmor. I dalje nema golova u Newcastleu.
28. minut: Gužva pred golom BiH poslije kornera, Vasilj ponovo odlično brani.
23. minut: Gazibegović je izborio korner za BiH.
18.. minut: Gallagher šutira sa distance, bez opasnosti po Vasilja.
14. minut: Englezi na startu u potpunosti kontrolišu igru, lopta je 82 posto u njihovim nogama.
9. minut: Watkins u šansi, otrgnuo se od Katića, šutirao, no brani Vasilj.
7. minut: Hajradinović je ubacio iz slobodnjaka, Demirović u šesnaestercu uspio zahvatiti loptu, ali ona je završila u rukama domaćeg golmana.
1. minut: Počela je utakmica.
20.41. sati: U toku je intoniranje himni. Na tribinama je prisutna i grupa navijača BiH.
20.40 sati: Reprezentativci izlaze na travnjak. BiH kao kapiten predvodi Ermedin Demirović
20.37 sati: Zbog povreda među Zmajevima na ovom okupljanju nema Seada Kolašinca, Amara Dedića, Radeta Krunića, Dala Varešanovića...