open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Selimović donio detalje
Situacija u KK Royal Bosna je alarmantna, nema ni igrača ni trenera pod ugovorom: Zatečeni smo
AUTOR: Faktor
23.06.2026. u 10:26
get url
text
FOTO: Adis Spahić
Nakon historijske sezone i iznenađujućeg odlaska vodeće garniture ljudi na čelu s danas je započela nova era za KK Bosna zvaničnim predstavljanjem Nihada Selimovića kao novog predsjednika Upravnog odbora.
Selimović je na početku obraćanja govorio o svom dolasku u sarajevski klub i povratku u bh. košarku.
FOTO:
Adis Spahić
1 od 3
left-arrowright-arrow
- Prethodni saziv Upravnog odbora je podnio ostavku. Klub je ostao bez upravljačkih struktura. Novi članovi UO su osim mene Amel Kovačević i Damir Kreso, ali će vrlo brzo biti proširen broj članova Upravnog odbora gdje mora ući veći broj ljudi koji mogu pomoći KK Bosna.
- Danas ne možemo razgovarati o finansijskim aspektima jer još nije izvršena potpuna primopredaja dokumentacije.
Ono što je posebno zabrinjavajuće je to da Studenti u suštini trenutno nemaju tim pošto su svi igrači bez ugovora.
- Klub u prošloj sezoni nije imao pionire i kadete, imali smo juniore koji su prvaci zemlje, ali je samo njih pet iz sastava s ugovorom. Kad je u pitanju seniorska ekipa svim igračima su istekli ugovori osim Dontayu Caruthersu koji ima opciju produženja saradanje. Trenutno nemamo niti jednog igrača i trenera pod ugovorom. To je realno stanje.
Selimović je istakao kako je prijava za učešće u ABA ligi stigla u posljednji čas.
- Uspjeli smo poslati prijavu za ABA ligu 15 minuta prije isteka roka, uredno smo se prijavili za bh. prvenstvo, a imamo rok do kraja sedmice da li ćemo igrati neko od FIBA takmičenja, to ćemo vidjeti i sa Ministarstvom šta su nam koraci za dalje.
- Situacija je alarmantna i nije dobra. Smatram da s ozbiljnim radom i sistemskim rješenjima može se dosta toga napraviti. Ne želim da dođem u situaciju da sljedeće godine u ovo vrijeme imamo približno sličnu situaciju. Moja filozofija je da je nezamislivo da klub na kraju sezone nema sve omladinske selekcije, moja vizija je da klub mora imati pionire, kadete i juniore, najmanje 300 djece da trenira i mora imati respektabilan sastav koji će se boriti za titule. Bez jake Bosne nema jake reprezentacije BiH i to je tako.
- Svi smo zatečeni. Trenutno sam ja jedino u Sarajevu, ostali članovi su van države. U klubu su ostale još dvije osobe koje su ostale da pomognu. Administracija kluba se mora pojačati s mnogo ljudi uključujući direktora, sportskog direktora, PR-a i referente koji imaju odnose sa Savezom, FIBA-om i ABA ligom. Nemamo vremena za čekanje.
Tu je i velika novost po pitanju naziva sarajevskog kluba.
- Ovo što sam uspio da pogledam iz dokumentacije. U statutu od 11. marta 2026. godine promijenjen je naziv kluba u KK Royal Bosna i za to se dobila saglasnost od SD Bosna i to je trenutno tako sa izvornim klubom KK Bosna. Klub trenutno posluje pod nazivom KK Royal Bosna i na pečatu se sada može koristiti naziv Bosna što je napredak.
- Klub će se u narednom periodu otvoriti prema svima, svim ljubiteljima košarke i svim onim koji mogu pomoći i doprinijeti klubu - poručio je Selimović.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.