Slavlje u Banjoj Luci: Borac osvojio Kup Bosne i Hercegovine
AUTOR: Faktor
26.05.2024. u 23:23
Rukometaši Borca osvojili su Kup Bosne i Hercegovine.
Izabranici trenera Irfana Smajlagića su u finalu igranom u Banjoj Luci pobijedili trebinjski Leotar sa 31:19, piše zvanična stranica RSBiH.
Borac je sjajno otvorio meč i poveo 5:0. Do 12. minute Leotar je napravio seriju od 3:1 i smanjio na 3:6. Ipak, do poluvremena Borac je otišao do velikih šest razlike i na odmoru je vodio sa 14:8.
Ni početkom nastavka Leotar nije uspio da se rezultatski vrati u meč. U 50. minuti, nakon gola Nedima Hadžića sa sedmerca Borac je vodio sa 26:16 i sve je bilo riješeno.
Junak pobjede Banjalučana bio je Vladan Đurđević, koji je postigao 11 golova, a Nebojša Grahovac je meč završio sa 12 odbrana. Nedim Hadžić je postigao pet pogodaka.
U taboru Leotara Đorđe Racković je bio najefikasniji sa šest pogodaka.
Najbolji igrač turnira je Nedim Hadžić (RK Borac), a najbolji strijelac je Vladan Đurđević (RK Borac), dok je za najboljeg golmana proglašen Nebojša Grahovac (RK Borac).