Jedini na svijetu: Edin Džeko ispisao historiju na Old Traffordu
Edin Džeko, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, večeras je ispisao historiju na Old Traffordu.
29.04.2021. u 23:16

VEZANI TEKST - Edin Džeko matirao Manchester United na Old Traffordu!

Kapiten Zmajeva u 34. minuti polufinalnog meča Evropske lige između Manchester Uniteda i Rome (6:2) postigao je gol u 34. minuti za 1:2.

Našem golgeteru ovo je bio šesti gol u pet gostovanja na Teatru snova i Manchester United je klub protiv kojeg je postigao najviše golova na gostovanjima otkako igra u Ligama petice - od sezone 2007/08.

Ali to nije sve. Večeras je postavio još jedan nevjerovatan rekord.

Džeko je postao jedini fudbaler u historiji koji je uspio postići bar jedan gol na Old Traffordu u tri desetljeća, objavio je ESPN na svom Twitteru!

VEZANI TEKST - Ljepotica sezone na Old Traffordu, Romi nije pomogao ni Edin Džeko

Prvi je postigao 2009. godine u dresu Wolfsburga kada je ovaj tim u Engleskoj gostovao u Ligi evropskih prvaka.

U prošlom desetljeću postigao je četiri gola na ovom stadionu i to u vrijeme kada je nosio dres Unitedovog gradskog rivala - Manchester Cityja.

U ovom desetljeću večeras je to uradio u dresu italijanske Rome. čiji dres nosi od 2015. godine.

Njegovo dostignuće neće nadmašiti niko i zato bravo Dijamantu!