Kauboji u balkanskom derbiju "upucali" Srbiju

objavljeno: 12.01.2018. u 21:57

U velikom balkanskom derbiju na startu Evropskog prvenstva domaćin Hrvatska je u prepunoj Spaladium Areni s 32:22 savladala Srbiju.

Sjajnom igrom u prvom poluvremenu izabranici Line Červara kažnjavali su svaku tehničku grešku reprezentativaca Srbije.

Luka Stepančić je bio prvo ime Kauboja u prvih 30 minuta susreta. Na pauzu je otišao s pet golova na svom kontu. Upravo gol desnog beka Hrvatske, gotovo sa zvukom sirene, osigurao je pet golova prednosti domaćoj selekciji pred početak drugog poluvremena (14:9).

U drugom poluvremenu hrvatski rukometaši nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje protivniku i prilično lako su stizali do pogodaka, a glavni krivac za to bilo je veoma loša igra srbijanske odbrane.

Na kraju je domaćin Evropskog prvenstva zasluženo slavio s visokih 32:22 i tako trijumfom krenuo po jedinu zlatnu medalju koja nedostaje Kaubojima.

Ipak, čini se da je Hrvatska skupo platila pobjedu nad Srbijom jer se u samom finišu utakmice povrijedio Domagoj Duvnjak, koji je izviždan na početku susreta kada je publiku u Spaladium Areni zamolio za fer i korektno navijanje.

Luka Stepančić bio je najbolji strijelac Hrvatske sa šest pogodaka, iz isto toliko šuteva, koliko je postigao i Manuel Štrlek. Po četiri gola za Kauboje zabili su su Luka Cindrić i Zlatko Horvat.

Kod Srbije najbolji je bio Petar Nenadić sa šest golova, dok je Nemanja Zelenović postigao jedan manje.

U utakmici 1. kola grupe B Francuska je u susretu s dosta preokreta savladala Norvešku sa rezultatom 32:31.

Iako su aktuelni prvaci svijeta bili bolji na startu i imali u određenim trenucima po tri gola prednosti, Norvežani su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat, pa su na odmor otišli s dva pogotka viška (17:15). Na kraju su Trikolori u veoma uzbuljivoj završnici uspjeli slaviti s jednim golom prednosti.

VEZANI TEKST: EP u rukometu: Islandu pripao skandinavski derbi, Bjelorusija bolja od Austrije