open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Tragedija na Elbrusu
GSS Zenica: Stradali identifikovani, slijedi povratak preživjelih, kao i transport tijela
U ovoj tragediji život su izgubili članovi GSS-a Zenica Alma Okanović, Denis Okanović i dr. Meliha Čaušević, kao i članovi Planinarskog društva "Vedro" Zenica Almir Krivdić i Nermin Talam
AUTOR: Faktor
27.07.2026. u 19:24
get url
text
Povodom tragičnog događaja na planini Elbrus u Ruskoj Federaciji, Gorska služba spašavanja Stanica Zenica oglasila se saopćenjem za javnost. 
Kako su naveli, sa dubokom tugom obavještavaju javnost da su, nakon zvaničnih potvrda koje su čekali od Ambasade Bosne i Hercegovine u Rusiji, kolega iz spasilačkih timova Ruske Federacije, kao i svojih preživjelih članova, izvršili identifikaciju stradalih.
- Nažalost, u ovoj tragediji život su izgubili naši članovi: gorski spasilac Alma Okanović, Denis Okanović i doktorica Meliha Čaušević, kao i članovi Planinarskog društva "Vedro" Zenica, Almir Krivdić i Nermin Talam.
Gorska služba spašavanja Stanica Zenica, u koordinaciji sa Ministarstvom vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, Vladom Federacije Bosne i Hercegovine te Ambasadom Bosne i Hercegovine u Rusiji, u narednim danima poduzet će sve potrebne aktivnosti kako bi naši preživjeli članovi, Haris Adilović i Kemal Vidimlić, bili sigurno vraćeni u Bosnu i Hercegovinu, a u što skorijem roku bit će organizovan i transport tijela naših stradalih planinara u domovinu.
Ovo je nezapamćena tragedija koja je duboko potresla našu Stanicu, porodice stradalih, kao i cjelokupnu planinarsku i spasilačku zajednicu.
U ovim teškim trenucima zahvaljujemo se svima koji su uz nas, naše porodice i naše članove, te da zajednički pokažemo dostojanstvo, solidarnost i poštovanje prema onima koje smo izgubili.
Gorska služba spašavanja Stanica Zenica izražava najdublje saučešće porodicama i prijateljima nastradalih - saopćili su.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.