open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Rekao mu "sve što misli"
Izetbegović: Javio sam se na Dodikov nervozni poziv, pošto ga je snimao neka objavi snimak
AUTOR: Faktor
24.06.2026. u 15:25
get url
text
Predsjednik Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović objavio je da je primio poziv Milorada Dodika, a nakon što je sinoć tokom gostovanja na Federalnoj televiziji poručio da je Dodik "čovjek van zakona" i da će se "ta stvar morati nekom silom riješiti i da će pravosudna i međunarodna zajednica morati primijeniti zakone". 
- Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.
Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora.
S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi - naveo je Izetbegović. 
Reakcija Izetbegovića je uslijedila nakon što je Dodik na svom nalogu na mreži X, povodom gostovanja Bakira Izetbegovića na FTV-u, napisao kako se "Bakir sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti".
- Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 sati.
Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora - napisao je Dodik.
Potom je napisao #pričao sa s Bakirom, nastavk slijedi. 
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.