open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Izvještaj FHMZ-a
Sutra vrhunac hladnog vala, kakvo nas vrijeme očekuje u narednih 15 dana
Iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda objavili su vremensku prognozu za narednih 15 dana. 
24.01.2022. u 11:00
get url
text

Vikend su obilježile niske jutarnje temperature zraka i slab snijeg. Zimski uvjeti se nastavljaju i u zadnjoj sedmici januara širom Bosne i Hercegovine, a naročito u
sjevernim i centralnim područjima. Osim jako niskih jutarnjih temperatura, moguća je i pokoja pahulja snijega u Bosni. Na području Hercegovine preovladavat će umjereno oblačno i djelimično sunčano vrijeme.

Vrhunac hladnog vala je sutra kada  se u pojedinim područjima minimalne temperature očekuju i do -18°C. Od sredine sedmice temperature će biti u porastu tako da će i Bosni tokom dana imati pozitivan predznak. Vjetar slab sjevernog smjera će od srijede preći u južni smjer.

Minimalne jutarnje temperature zraka varirat će od -8°C do -3°C u Bosni, na jugu zemlje do 0°C. Najviše dnevne temperature između -4 i 2 u Bosni, u Hercegovini
8 stepeni. Temperature će tokom sedmice lagano rasti tako da maksimalne mogu dosezati i do 12°C.

Početkom februara prema dostupnim prognostičkim materijalima očekuje se oblačno i nestabilno vrijeme. Vremenske prilike će biti primjerene godišnjem dobu na
kalendaru. U većini krajeva u Bosni je izvjestan snijeg, a na području južne Hercegovine kiša. Minimalne temperature zraka bit će u rasponu od -8°C i -3°C u Bosni, 4°C u Hercegovini. Maksimalne dnevne temperature varirat će između -5 i 0 stepeni u Bosni do 6 u Hercegovini.

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.