open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Dodik odredio datum 15. maj
Zakazan kolegij za sjednicu NSRS na kojoj je se očekuje usvajanje odluke o ukidanju finansiranja stranaka u RS
AUTOR: B.S.
02.05.2025. u 12:03
get url
text
Narodna skupština RS
Narodna skupština RS
Narodna skupština Republike Srpske zakazala je za ponedeljak sjednicu kolegija na kojoj je planirano zakazivanje 14. posebne sjednice Narodne skupštine RS. 
Kao što je ove sedmice najavila vladajuća koalicija u ovom entitetu okupljena oko SNSD-a, Narodna skupština RS trbala bi donijeti odluku o ukidanju finansiranja iz budžeta svih stranaka u RS.
Lider SNSD-a Milorad Dodik je već i precizirao da će sjednica Skupštine biti 15. maja. 
Ovakva reakcija uslijedila je nakon odluke visokog predstavnika u BiH Christiana Schmidta da zabrani finansiranje iz budžeta SNSD-u i Ujedinjenoj Srpskoj.
- Ova koalicija će 15. maja ukinuti zakon o finansiranju političkih partija na prostoru RS i on više neće važiti, kako za nas, tako ni za druge političke partije. Nastavićemo da radimo, SNSD i Ujedinjena Srpska. Neće biti probema. Pripremamo se da provedemo izbore pod kontrolom Izborne komisije RS – rekao je Dodik prije nekoliko dana nakon koalicionog sastanka.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.