Policijski službenici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a danas će Okružnom tužilaštvu u Doboju predati osobu inicijala N.S. iz Doboja uz izvještaj o učinjenom krivičnom djelu ugrožavanja sigurnosti, saopćio je MUP RS-a.
Uhapšen je jučer na području Istočnog Sarajeva zbog prijetnji smrću koje je uputio policijskim službenicima Policijske uprave Doboj na društvenim mrežama.
- Ministarstvo unutrašnjih poslova RS-a opredjeljeno je za borbu protiv svih vidova kriminala, ali i zaštitu svojih pripadnika koji profesionalno i zakonito izvšršavaju svoje poslove i zadatke - navode iz MUP-a RS-a u saopćenju.