open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Akcija Soda
SIPA pretresa na 10 lokacija širom BiH
Akcija se provodi zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena krivična djela udruživanje radi činjenja krivičnih djela
AUTOR: Faktor
27.05.2025. u 09:25
get url
text
FOTO: ARHIV
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su na području Istočnog Sarajeva, Sarajeva, Rogatice, Bosanske Gradiške, Bijeljine i Brčkog započeli operativnu akciju "Soda", u sklopu koje pretresaju stambene i pomoćne objekte i pokretne stvari na 10 lokacija u vezi sa 10 osumnjičenih osoba.
Operativna akcija "Soda" provodi se po nalogu Suda Bosne i Hercegovine i pod nadzorom Tužilaštva Bosne i Hercegovine, zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena krivična djela udruživanje radi činjenja krivičnih djela i u vezi sa krivičnim djelima porezna utaja ili prevara, pranje novca, krivotvorenje znakova za obilježavanje robe, mjera i tegova propisana Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine kao i krivična djela iz entitetskih krivičnih zakona koji se odnose na obmanu kupaca, krivotvorenje poslovnih knjiga i drugo.
Više informacija bit će saopćeno tokom dana po završetku operativne akcije, saopćeno je iz SIPA-e.
comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.