Senzacija u Srebreniku: Igman savladao Tuzla City, hat-trick Mirsada Ramića
Ljepoticu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu gledali smo u Srebreniku, gdje su snage odmjerili Tuzla City i Igman.
15.10.2022. u 16:23

Tim iz Konjica slavio je sa 3:2, a sva tri gola za goste postigao je Mirsad Ramić.

Igman je poveo iz prvog napada u 2. minuti. Hrelja je šutirao iskosa sa desne strane, Fejzić kratko odbio loptu, ali se na pravom mjestu našao Ramić koji je pogodio za 0:1.

Domaći su u prvom dijelu prijetili preko Nargalića i Coulibalyja, ali se mreža Ćemana nije tresla. Na drugoj strani Fejzić je sa dvije sjajne intervencije držao svoj tim u igri. Međutim, ni golman Tuzlaka nije mogao ništa u 44. minut.

Sijevnula je kontra Igmana, a Ramić je rutinski lobovao Fejzića za veliko slavlje gostiju iz Konjica.

Domaći su u nastavku krenuli po bod(ove). Karjašević je u 49. minuti pogodio prečku, a u nastavku akcije Ćeman je odbranio pokušaj Mišića. Deset minuta kasnije Tuzla City je smanjio zaostatak. Allan Eleouet je promiješao odbranu gostiju, a Nukić je pospremio loptu u mrežu.

Mirsad Ramić je u 67. minuti kompletirao hat-trick, a dvije minute poslije Kuzmanović smanjuje na 2:3.

Pokušali su domaći do kraja stići do izjednačenja, pogađali su okvir gola, ali Ćeman je uspio sačuvati svoju mrežu za veliko slavlje gostiju iz Konjica.