Damir Sadiković i FK Napredak Kruševac okončali su spor pred Sudom za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani nakon što su postigli sporazum kojim je srbijanski klub pristao isplatiti bivšem fudbaleru ukupno 15.000 eura.
CAS je 6. maja 2026. godine zvanično potvrdio nagodbu između strana i time zaključio arbitražni postupak , a u kojem je učestvovao i FK Sloga Doboj.
Cijeli slučaj počeo je nakon što je Sadiković u augustu 2024. godine jednostrano raskinuo ugovor sa Napretkom, tvrdeći da je bio izolovan od prvog tima, da je trenirao odvojeno od ekipe te da mu klub nije isplatio dio ugovorenih primanja i bonus za sezonu 2024/25.
Fudbaler je prethodno više puta slao upozorenja klubu, navodeći da se prema njemu postupa diskriminatorno, posebno nakon što nije poveo ekipu na pripreme u Sloveniji. U jednom od dopisa Sadiković je tražio i pojašnjenje izjava klupskih zvaničnika o tome da Napredak želi biti “pravi srpski tim bez stranaca”.
Napredak je odbacivao optužbe, tvrdeći da je igrač imao problema sa Ahilovom tetivom i da su mu bili osigurani profesionalni uvjeti za trening.
Nakon raskida saradnje Sadiković je potpisao za Slogu Doboj, a potom i za FK Igman Konjic.
Pred FIFA-inim Dispute Resolution Chamberom (DRC) Sadiković je tražio isplatu dugovanja i odštetu zbog raskida ugovora, a FIFA je u julu 2025. godine presudila u njegovu korist te naložila Napretku da mu isplati 39.304 eura odštete uz kamate.
Klub iz Kruševca potom je uložio žalbu CAS-u, tražeći poništenje odluke FIFA-e i gotovo 100.000 eura odštete od Sadikovića i Sloge Doboj, uz zahtjev za suspenziju igrača i zabranu registracije novih fudbalera za klub iz Doboja.
Ipak, tokom saslušanja održanog u martu ove godine strane su postigle dogovor.
Prema sporazumu, Napredak će Sadikoviću isplatiti 15.000 eura u dvije rate, a obje strane odrekle su se svih daljih potraživanja i tužbi povezanih s ovim slučajem.