Prva liga FBiH
Čelik nadoknadio dva gola zaostatka u Gračanici, Stupčanica se primakla Slobodi
Završeno je šest utakmica osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
30.09.2023. u 17:26

Zenički Čelik izbjegao je poraz u Gračanici protiv Bratstva nakon dva pogotka deficita. Završilo je 2:2.

Povelo je Bratstvo u petoj minuti pogotkom Smajića, a u 16. minuti Poturalić je uduplao prednost Gračanlija nakon što je Smajić topovskim udarcem uzdrmao prečku iz slobodnjaka.

Mašić je vratio Čelik u igru golom u 34. minuti, a u 53. minuti Čelik je poravnao autogolom Jaganjca.

Gostujuću pobjedu slavila je Stupčanica u Banovićima protiv Budućnosti. Tim iz Olova do punog plijena stigao je golovima Beganovića iz 32. i Ljuce iz 71. minute.

Jedinstvo je u Bihaću savladalo Radnik iz Hadžića sa 1:0, a meč je odlučio Imamagić pogotkom u 29. minuti. Identičnim rezultatom je Gradina u Srebreniku savladala Zvijezdu. Jedini gol na meču postigao je Panjeta u 20. minuti.

Simm Bau je u Maglaju preokretom savladao Goražde sa 2:1. Goste je do prednosti doveo Hukara u 37. minuti, a Simm Bau je preokrenuo u finišu. Prvo je Vladić iz penala poravnao na 1:1 u 89. minuti, a Sažić je u drugoj minuti nadoknade pogodio za 2:1.

Rudar Kakanj je pred svojim navijačima poražen od HNK Tomislava sa 2:1.

U nedjelju igraju Sloboda - Mladost DK i TOŠK - Gornji Rahić.

Tabelu predvodi Sloboda sa 21 osvojenim bodom, Stupčanica sada ima 16 bodova uz meč više od Tuzaka, Goražde je ostalo na 14...