Fudbalski savez Bosne i Hercegovine izdvojio je 6,6 miliona KM za klubove, učesnike takmičenja u organizaciji FSBiH.
Od toga 1.465.616 KM će podijeliti klubovima kao nagradu za ostvareni plasman u PLBiH na kraju takmičarske sezone 2025/26.
Borac će, kako je potvrđeno za Faktor, kao novi prvak inkasirati 299.099 KM. Drugoplasiranom Zrinjskom pripalo je 239.279 KM, dok je trećeplasirano Sarajevo dobilo 211.866 KM.
Velež će za četvrto mjesto dobiti 184.454 KM. Ujedno, ove četiri ekipe izborile su plasman u Evropu.
Petoplasirani Široki Brijeg nagrađen je sa 157.042 KM, a Željezničaru je pripalo 129.629 KM.
Šestocifren iznos zaradio je i sedmoplasirani Radnik (102.217), dok je Slogi, koja je tek u zadnjem kolu osigurala opstanak, pripalo 74.804 KM.
Pretposljednje Posušje, koje je ispalo iz elite, dobit će 47.392 KM, a posljednjeplasirani Rudar iz Prijedora 19.830 KM.
Osim nagrade za premijerligaše, FSBiH izdvaja sredstva i za druge troškove. Tako recimo na troškove organizacije utakmice ide 2,1 milion KM. Službena lica koštaju 940.000 KM, organizacija takmičenja za žene, omladince i futsal više od milion KM.
Za održavanje terena sa hibridnom podlogom izdvaja se 900.000 KM, a za troškove rada organa i tijela FSBiH koji su zaduženi za organizaciju i sprovođenje takmičenja u nadležnosti FSBiH više od 165.000 KM.
Kako saznajemo, ista raspodjela novca ostaje i za narednu sezonu - 2026/27.