Vatreni na čekanju
Hrvatska ima dva boda, ali i dalje može do nokaut runde, evo šta je potrebno
AUTOR: Faktor
24.06.2024. u 23:11
Fudbaleri Hrvatske protiv Italije su do osme minute nadoknade u džepu držali direktan plasman u osminu finala EURO-a, ali bez toga su ostali. Sada ovise od drugih.
Tim Zlatka Dalića do 98. minute vodio je protiv Azzura u Leipzigu, a onda su Italijani stigli do 1:1 i direktnog plasmana dalje.
Hrvatska je grupu završila na trećoj poziciji sa dva boda, koliko ima i četvrtoplasirana Albanija, ali Hrvati imaju bolju gol-razliku.
Zbog toga Vatreni imaju šansu da osiguraju plasman dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
Prvi uvjet je da Engleska pobijedi Sloveniju s barem tri gola razlike, a da Danska savlada Srbiju.
Ako se takvi rezultati poklope u utorak, Hrvatskoj će u srijedu trebati pobjeda Portugala protiv Gruzije i Turske protiv Češke.