Evropska liga
Inter preko Bayer Leverkusena do polufinala
Fudbaleri Intera prvi su polufinalisti ovosezonskog izdanja Evropske lige nakon što su s 2:1 savladali Bayer Leverkusen.
10.08.2020. u 22:54

Italijanski klub poveo je u 15. minuti pogotkom Nicola Barella.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 za ekipu Antonija Contea, a strijelac je bio Romelu Lukaku poslije asistencije Ashleyja Younga.

Apotekari su uzvratili u 25. minuti kada je mladi Kai Havertz smanjio na 2:1 nakon što da je dobro upolio Kevin Volland.

Nepunih 60 sekundi nakon što je Havertz pogodio za 2:1, igrači Intera su tražili penal zbog igranja rukom, i dobili su. Ipak, dok se Lukaku spremao da izvede penal španski arbitar Carlos del Cerro Grande odlučio je da konsultuje VAR, a nakon pregledavanja snimka penal je poništen. Ova odluka pomalo je zbunila i iznenadila fudbalere Intera, pa je ritam igre opao u drugom dijelu prvog poluvremena.

U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao pa je Inter prvi polufinalista ovosezonskog izdanja Evropske lige.

Golove s utakmice Inter - Bayer Leverkusen pogledajte OVDJE.

Protivnika u polufinalu fudbaleri Intera saznat će sutra nakon što svoj četvrtfinalni susret odigraju Wolverhampton i Sevilla.