Izborna Skupština Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo održana je u srijedu, kada su izabrani novi čelnici ovog Saveza.
Za predsjednika je izabran
Ibrahim Hasanbegović, a potpredsjednici su Eldin Baković i Nedžmin Ustamujić.
- Nakon gotovo 12-omjesečne borbe za bolje sutra sarajevskog i bh. fudbala možemo reći da je misija izvršena. Fudbal je vraćen sarajevskim klubovima koji su na demokratskim izborima donijeli odluku ko će ih predstavljati u naredne četiri godine.
Borba, da se ne lažemo nije bila nimalo laka i samo mi znamo s kakvim pritiscima smo se susretali. Nisu ti pritisci dolazili samo iz Sarajeva, ali uspjeli smo u svojoj namjeri, a to je da o fudbalu u Sarajevu odlučuju
sarajevski klubovi. Vjerujemo da će nam se ubrzo priključiti i ostali klubovi i da ćemo svi zajedno stajati na istoj strani, strani poštenja i borbe za bolje sutra bh. fudbala.
Ne želimo da se osvrćemo na ono što je bilo, no radi sarajevske i bosanskohercegovačke javnosti moramo reći da smo se uspjeli odbraniti od svih pritisaka i da u budućnosti nećemo dozvoliti da bilo ko pokušava u Kantonu Sarajevo provoditi izborni inžinjering.
Pokazali smo da samo jedinstveni imamo snagu za pobjedu, a jučerašnji demokratski izborni proces je pobjeda svih sarajevskih klubova. Novom predsjedniku, potpredsjednicima i delegatima u Skupštinama NSFBiH i FSBiH, kao i svim izabranim predstavnicima FS Kantona Sarajevo, želimo poručiti da ćemo pratiti njihov rad te da će imati našu podršku sve dok rade u interesu sarajevskog i bh. fudbala.
Ovim putem pozivamo i sarajevsku i bh. javnost kao i sve medije da bez obzira na pritiske s kojima se suočavaju sačuvaju dignitet svoje profesije i da budu vjetar u leđa sarajevskoj većini koja želi samo jedno: raditi u interesu sarajevskih klubova, sarajevskog i bh. fudbala.
Na kraju hvala i nadležnim ministarstvima kao i Komitetu za normalizaciju stanja u
FSKS što su nam pružili priliku da u demokratskom ozračju izaberemo svoje predstavnike. Izborni proces je završen. Idemo raditi - poručio je Izvršni odbor FSKS.