Predvođen mađarskim vlasnicima Osijek je dugo godina bio u samom vrhu HNL-a. Povremeno je znao i konkurisati za titulu prvaka, ali izgleda da je svemu došao kraj.
Ekipa iz Slavonije s mađarskim konzorcijem na čelu ove godine izgleda očajno te se nalazi na samom dnu HNL-a.
Novi katastrofalan udarac stigao je ove nedjelje kad je na Pampasu slavila Istra s nevjerovatnih 1:5 što je definitivno nesvakidašnji rezultat u poprilično izjednačenom prvenstvu Hrvatske.
Svoj dan imao je bivši reprezentativac BiH Smail Prevljak koji je kompletirao hat-trick u prvom poluvremenu. Dva puta mu je asistirao drugi bivši bh. reprezentativac Stjepan Lončar.
Prevljak koji je do današnje utakmice u HNL-u upisao dva gola je u nastavku stigao i do asistencije.
Za Osijek je cijeli meč odigrao Nail Omerović koji je upisao i asistenciju za jedini gol svog tima.
Osijek sada ima isto bodova kao posljednjeplasirani Vukovar (12), a van zone ispadanja ga drži samo bolja gol-razlika.
Navijači ovog kluba već duže vrijeme traže odlazak gazde Lorincua Meszarosua, a možda bi ga i današnji hat-trick Prevljaka mogao natjerati na odlazak.