Kolašinac u četvrtfinalu Evropske lige, Gazibegović i Tahirović oprostili se od Evrope
Autor: Faktor
14.03.2024. u 23:09
Sead Kolašinac se s Atalantom plasirao među osam najboljih klubova u Evropskoj ligi.
Italijanski predstavnik je u Bergamu savladao Sporting sa 2:1. Prvi meč u Lisabonu završen je 1:1.
Portugalci su poveli golom Goncalvesa u 33. minuti. Atalanta je preokrenula u drugom poluvremenu. Prvo je u 46. minuti za poravnanje pogodio Lookman, a u 59. minuti Scamacca je kreirao preokret.
Kolašinac je igrao cijeli susret.
U narednu rundu prošli su još Roma i Liverpool. Roma je poražena u Engleskoj od Brightona, ali je vizu za četvrtfinale čekirala zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi u prvom meču (4:0).
Liverpool je savladao Spartu Prag rezultatom 6:1 i dalje prošao sa ukupnih 11:2.
Od Evrope, odnosno Konferencijske lige večeras su se oprostili Benjamin Tahirović (Ajax) i Jusuf Gazibegović (Sturm).
Aston Villa je u Birminghamu deklasirala Ajax sa 4:0 nakon što je prvi meč u Amsterdamu završen bez pogodaka.
Goste je načeo Watkins u 25. minuti, Bailey je u 60. minuti povisio na 2:0. Potom je u 66. minuti kod Ajaxa drugi žuti karton zaradio Mannsverk, da bi u 75. minuti engleski tim preko Durana postigao i treći gol. Za konačan rezultat pobrinuo se Diaby u 81. minuti.
Benjamin Tahirović igrao je od 79. minute.
Sturm je eliminiran od francuskog Lillea. Sve je riješeno u prvoj utakmici u Grazu kada su Francuzi trijumfovali sa 3:0. U revanšu je bilo 1:1. Gazibegović je igrao kompletan meč.