open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Spomenuo Džeku
Legendarni fudbaler prognozirao domet Zmajeva: Bit će treći, svakako im je fokus na odbrani
AUTOR: Faktor
11.06.2026. u 11:58
get url
text
FOTO: FS BiH
Svjetsko prvenstvo počinje večeras utakmicom Meksiko - Južna Afrika te je vremena za prognoze rezultata sve manje.
Legendarni napadač Chris Sutton za BBC je prognozirao rasplet grupe B kao i duel Bosne i Hercegovine i Kanade na startu Mundijala.
Sutton koji je briljirao 90-ih godina u Premiershipu smatra da će Zmajevi biti treći u grupi. Njegova prognoza je da Švicarska prolazi kao prva, Kanadu vidi na drugom, BiH na trećem te Katar na četvrtom mjestu.
Bivši reprezentativac Engleske smatra da će utakmica Kanada - BiH završiti neriješenim rezultatom, tj. da bi trebalo biti 1:1.
- Edin Džeko još predvodi Bosnu i Hercegovinu s 40 godina i ne nose sa sobom veliku prijetnju, ali njihov fokus je svakako više na odbranu - naveo je Sutton za BBC.
- Prvi cilj Kanade je da ostvari prvu pobjedu na svjetskim prvenstvma. Mislim da to neće uspjeti protiv Bosne, ali ovo je grupa koju mogu proći - smatra bivši golgeter Blackburna, Celtica i Chelseaja.
Podsjećanja radi, BiH turnir otvara u petak utakmicom protiv Kanade od 21 sat po centralnoevropskom vremenu.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.